Psycholog Warszawa Zdrada kobiety cz.1
Forum psychoterapia, forum psychoterapeutyczne, forum psychoterapii

Forum psychoterapia dotyczące psychoterapii i pomocy psychologicznej w leczeniu zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Zdrada kobiety cz.1

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Zdrada kobiety cz.1 Empty Zdrada kobiety cz.1 Czw Cze 24, 2010 3:40 pm

Admin


Admin

Gdy kobieta zdradza
Łatwiej zawsze przychodzi tłumaczenie męskiej zdrady…w jakiś sposób mniej potepiana i wydawałoby się, iż bardziej powszechna. Jednak z ostatnich badań wynika, że zdarza się niemal tak często jak i u mężczyzn. Na forach można bardzo często znaleść posty kobiet uwikłanych w zdrade. Co jest czynnikiem sprzyjającym zdradzie, jakie są powody zwiekszajace jej ryzyko??



Kobiety są istotami bardzo emocjonalnymi, często mają problem w oddzieleniu uczuć od seksu. Mimo to mając partnerów stałych, potrafią zdradzić. Kobieta, która czuje sie szczęśliwa w związku i potrzebna raczej nie zdradzi. Czytając fora, prawie w każdym poście kobiety zdradzającej można przeczytac, o tym co do tego ją popchneło. Najczęstszymi powodami są: samotność we dwoje, brak poczucia bycia potrzebnym, uczucie bycia nieatrakcyjną w oczach męża, brak czułości i utwierdzania w uczuciach.

Mężczyzna powie: „ale ja kocham żone, jestem wdzięczny za obiady i za to, że dała mi dzieci, za to jak sie nimi opiekuje. Nie mówie może czesto, że ją kocham, ale to oczywiste, inaczej bym z nią nie był.” Dla mężczyzny to oczywiste, często nie zauważają niczego, co mogło by unieszczęsliwiać kobiete. Nawet gdy ona mówi mu o tym, że zamało czasu jej poświęca, gdy próbuje z nim porozmawiać, jest to z jego strony odbierane, jak zwykłe gderanie, lub wypowiadanych słów nie biorą do siebie…Tu błąd kobiet wielokrotnie wynika z sposobu rozmowy i mężczyzn, że ignorują to co próbuje przekazać im żona. Warto posłuchać…



Tak jak męzczyzna ma silną potrzebę potwierdzania swojej atrakcyjności, kobieta ma silną potrzebe utwierdzania ją w tym, iż jest zauważana, kochana, że to co robi ktoś docenia. Małe gesty i słowa dużo znaczą.


https://forum-psychoterapia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach