Psycholog Warszawa Kto to jest psycholog, kto to jest psychoterapeuta, kto to jest psychiatra? cz.1
Forum psychoterapia, forum psychoterapeutyczne, forum psychoterapii

Forum psychoterapia dotyczące psychoterapii i pomocy psychologicznej w leczeniu zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Kto to jest psycholog, kto to jest psychoterapeuta, kto to jest psychiatra? cz.1

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Psychiatra, psycholog, psychoterapeuta… wszystkie te określenia brzmią podobnie, trudno czasem może być zorientować się kto się czym zajmuje i do kogo kierować swe kroki gdy przyjdzie moment na skorzystanie z profesjonalnej pomocy. O różnicach pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą, poczytać można tutaj, w tym miejscu zaś spróbuję odpowiedzieć na pytanie kim jest psychoterapeuta i gdzie szukać takowego.
Orientacji w tej kwestii nie ułatwia fakt iż na chwilę obecną brak regulacji prawnych zawodu psychoterapeuty. Prace nad “Ustawą o niektórych zawodach medycznych” gdzie pojawia się definicja tej profesji oraz wymagania jakie trzeba spełnić aby móc się tym tytułem posługiwać, trwają i nic nie zapowiada ich rychłego końca. Skutkiem tego, każdy kto ma ochotę tytułować się psychoterapeutą, może to ucznić, nie narażając się przy tym na żadne konsekwencje prawne.
Osoby chcące skorzystać z usług profesjonalnego psychoterapeuty, na szczęście nie są skazane na ślepy traf a rozróżnienie fachowca od szarlatana nie jest takie trudne. W chwili obecnej bowiem, w Polsce, tytuły psychoterapeutów ( a także trenerów) nadają rozmaite, większe i mniejsze organizacje, skupiające terapeutów i tworzące standardy ich kształcenia oraz wymogów jakie muszą spełniać osoby pracujące w tym zawodzie. Największe, najstarsze oraz najbardziej znane to Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Zobacz profil autora http://forum-psychoterapia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach