Psycholog Warszawa depresja i agresja
Forum psychoterapia, forum psychoterapeutyczne, forum psychoterapii

Forum psychoterapia dotyczące psychoterapii i pomocy psychologicznej w leczeniu zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

depresja i agresja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 depresja i agresja on Wto Maj 08, 2012 3:48 am

Admin


Admin
Bieda i przemoc depresja i agresja

Oliver James jest psycholog, który bada kwestie społeczne. Jego książka Juvenile 1997 Przemoc w Winner-Loser Kultury próbuje dowiedzieć się dokładnie co to jest o biedzie, która wydaje się prowadzić do wzrostu przemocy wśród młodych ludzi. Jego wnioski są następujące:
Niskie dochody rodzin powoduje depresję u rodziców, a co najważniejsze, u matek i matek z depresją wywołać depresję i gniew dzieci.
? Zwycięzca / przegrany? kultura przedstawia posiadania rzeczy jako najważniejszy symbol statusu społecznego i tożsamości. To sprawia, że ​​ci, którzy nie posiadają odpowiedniego samochodu / mieszkania / kurtka / bankowe lub konto sklepu czują się jak? Przegrani? (Wykluczenie społeczne), a nie tylko biedny? tworząc tym samym warunki do agresji.

Myślałem że ważny temat jego badań było to, że pokazał, jak ubóstwo, stworzyło warunki do przemocy. Link jest psychologicznym jak i społecznym i gospodarczym. To właśnie z powodu, jak bieda sprawia, że ​​ludzie czują się o siebie, a inni, że przemoc staje się sposobem na pozbycie się tych emocji bolesne i nie do opanowania.

Zobacz profil autora http://forum-psychoterapia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach