Psycholog Warszawa Od nietolerancji do frustracji
Forum psychoterapia, forum psychoterapeutyczne, forum psychoterapii

Forum psychoterapia dotyczące psychoterapii i pomocy psychologicznej w leczeniu zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Od nietolerancji do frustracji

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Od nietolerancji do frustracji on Wto Maj 08, 2012 3:50 am

Admin


Admin

Od nietolerancji do frustracji jest bardzo wyraźny w narkomanów, to miał być również szczególnie wysokie u alkoholików. Ponadto, jak wskazano powyżej, depresyjne i agresywne cechy osobowości mają być zarówno u alkoholików [8]. Potwierdza to teorię Cloninger s [30], że alkoholicy reprezentują dwa różne typy alkoholizmu: Typ 1 charakteryzuje się późniejszym początkiem i przewaga pijących problemowo często charakteryzują się depresji, podczas gdy typ 2 wykazuje wysoką dziedziczność i wczesne początki, i jest związana z osobowości antyspołecznej. Więc można się spodziewać, że w próbce alkoholików zarówno bardzo depresyjne i bardzo agresywne cechy osobowości będą przestrzegane.

Badanie 1
Poniższe pytania należy odpowiedzieć w niniejszym opracowaniu. (1) Czy skalą QDF ujawnić wewnętrznej spójności?
(2) Czy jest jakaś różnica w środkach odpowiedziach na pozycji reprezentujących pozbawienia pozytywnych wzmocnień z (pos) i tych, które reprezentują spotkanie z negatywnych zdarzeń (neg), a ta różnica zależy od rodzaju choroby bodźca (zamierzone / niezamierzone i ludzkie lub nieludzkie źródło)?
(3) Czy istnieje dodatnia, zerowa lub ujemna korelacja między depresyjnych i agresywnych reakcji na ten sam zestaw poz kategorii?

Zobacz profil autora http://forum-psychoterapia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach