Psycholog Warszawa Zarówno depresja i agresja
Forum psychoterapia, forum psychoterapeutyczne, forum psychoterapii

Forum psychoterapia dotyczące psychoterapii i pomocy psychologicznej w leczeniu zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Zarówno depresja i agresja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Zarówno depresja i agresja on Wto Maj 08, 2012 3:50 am

Admin


Admin
Depresja i agresja są traktowane jako należące do różnych klas rozpoznań według psychiatrycznych systemach klasyfikacyjnych (DSM-IV i ICD-10) i różnych czynników zapasów osobowości (np. NEO-PI-R). Istnieje jednak biochemiczne i kliniczne dowody na związek pomiędzy tymi dwoma konstrukcjami.

Od czasu odkrycia zaburzeń neuroprzekaźników jako biologiczne markery zaburzeń psychicznych, możliwe Wspólną podstawą objawów depresyjnych i agresywnych zostało omówione w szczególności na podstawie serotoniny [9, 10], ponieważ niski 5-hydroksy-indolamino kwasu (5 - HIAA) poziomy zostały odkryte w płynie mózgowo-rdzeniowym gwałtownych suiciders [11] i dlatego, agonistów serotoniny oraz inhibitory wychwytu tendencję do zmniejszenia objawów depresji [12], jak i agresji [12-14], a ponieważ nieprawidłowe reakcje hormonalne do serotonergicznego wyzwanie Testy są skorelowane z wynikami o depresji i impulsywność skalach. Dowodów klinicznych dla pokrywania jest, z jednej strony, sporządzonej przez psychoanalitycznego widzenia [15, 16], że wyniki depresja z agresją zwrócili się do wewnątrz w stosunku do siebie, az drugiej strony, z obserwacji depresyjnych, jak i agresywnych cech u pacjentów z depresji [17, 18], jak również u alkoholików [8], gdzie podtypów depresji grupach zi bez pewnych aspektów agresji może być zidentyfikowana.

Zarówno depresja [19] i agresja [20, 21] charakteryzują się niską tolerancją na frustrację, która doprowadziła do obecnego dochodzenia. Oryginalny frustracja-agresja hipoteza [22] twierdząc, że frustracja zawsze prowadzi do agresji został poprawiony przez Miller [23], którzy twierdzili, że agresja jest tylko jedna z możliwych odpowiedzi na frustrację, które pozwalają na agresywną jak i reakcje depresyjne. Dlatego może być pytanie, czy agresywne i depresyjne reakcje na frustrację mają także dzielić wspólną wariancję jak cech, to znaczy, jeśli są dodatnio skorelowane lub wzajemnie się wykluczają.

Zobacz profil autora http://forum-psychoterapia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach