Psycholog Warszawa Kto to jest psycholog, kto to jest psychoterapeuta, kto to jest psychiatra? cz.4
Forum psychoterapia, forum psychoterapeutyczne, forum psychoterapii

Forum psychoterapia dotyczące psychoterapii i pomocy psychologicznej w leczeniu zaburzeń psychicznych.


You are not connected. Please login or register

Kto to jest psycholog, kto to jest psychoterapeuta, kto to jest psychiatra? cz.4

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Paradygmaty te różnią się sposobem definiowania celów do osiągnęcia w procesie terapii, wymaganiami stawianymi terapeucie, technikami i sposobami osiągania celów, zakładanym czasem trwania terapii oraz kilkoma innymi mniej lub bardziej istotnymi kwestiami. Szukając sobie terapeuty warto dopytywać o stosowane metody
Gdzie zatem szukać terapeuty? Nie brakuje ich ogłoszeń w gazetach, książkach telefonicznych, ale najszybsza metoda na znalezienie osoby wiarygodnej i profesjonalnej to oczywiście internet. Oba PTP-y publikują na swoich stronach listy osób posiadających wydawane przez nich certyfikaty, można również skorzystać z odpowiednich katalogów:
• Psychoterapia polska
• Polska terapia
• Polska psychoterapia
• Twój Psycholog
• Psycholodzy.pl
Na koniec ostrzeżenie: na rynku nie brakuje różnego rodzaju ściemniaczy, bez kierunkowego wykształcenia, z dyplomami szkół tak niszowych, że mało kto o nich słyszał, oferujących błyskawiczną (czasem nawet bez matury) drogę do dyplomu i nauczających wróźenia z fusów, korzystania z mocy magicznych oraz wpływów księżyca. Ludzie ci, zazwyczaj oferują panaceum na wszystkie choroby i dolegliwości oraz stuprocentową gwarancję uleczenia. Dlatego korzystając z usług terapeutycznych zawsze należy pytać o kwalifikacje osób je świadczących. Profesjonalista opowie o nich bardzo chętnie i nie będzie to dla niego stanowić obrazy.
za: http://sophers.pl

Zobacz profil autora http://forum-psychoterapia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach